GRUP TALEBİNDE BULUN
GRUP TALEBİNDE BULUN
Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.
Konya Çıkışlı
5 Gün / 4 Gece

28.01.2022 Saat 11:00 Konya Tren Garında Buluşma

Doğu Ekspres Turu
GİDİŞ
28 Ocak 2022
Konya - Ankara
DÖNÜŞ
01 Şubat 2022
Kars - Konya
BİZ SİZİ ARAYALIM
ONLINE REZERVASYON

ÖRNEK PROGRAM

TUR PROGRAMI ( 28 OCAK 1 ŞUBAT )

ERZURUM- KARS- ÇILDIR GÖLÜ- ANİ HARABELERİ

Yüksek hızlı tren ile Konya- Ankara gidiş 
Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagon ile Ankara- Erzurum gidiş 
Anadolu jet ile Kars- Ankara dönüş 

1. GÜN (28 Ocak 2022, Cuma): Konya- Ankara- Kars 

Buluşma:
Konya Tren Garı: 11:00
Ankara Tren Garı: 15:20

Siz değerli misafirlerimizde saat 11:00’de Konya Tren İstasyonu’nda buluşuyor ve hızlı trenle 11:25'te Ankara’ya hareket ediyoruz. Garda Turistik Doğu Ekspresi’nin yataklı kompartımanımıza yerleşiyoruz. Treminiz saat 15:55'da hareket edecektir.
Akşam yemeğinizi tren içerisinde serbest olarak yemekli vagonda alabilirsiniz. Tren yolculuğumuzda Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum illerinden geçiş yaparak Kars’a ulaşacağız.

2. GÜN: (29 Ocak 2022, Cumartesi) İliç, Erzurum

Trenimiz sabah saat 07.04'te İliç tren İstasyonu'na varacak ve İliç istasyonunda 3 saat mola verecektir. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz kahvaltılı turumuza katılabilirler. Mâni Yolu, Kadı Gölü, Lök hane, Değirmen, Hamam ve Orta Camii gezilerini tamamlayıp trenimize binmek üzere İliç’e doğru yola çıkıyoruz. İliç’te trene yerleşme.
Trenimiz tekrar 13:40 hareket ediyor ve saat 16:27’de Erzurum istasyonuna varıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza geçerek Erzurum'un meşhur cağ kebabının tadına bakmak için restoranımıza geçiyoruz. Yemekten sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama Erzurum’da otelimizde.

Kahvaltı: İliç'te kahvaltılı turumuza katılabilirsiniz. Tur ücretine dahil değildir.
Öğle Yemeği: Serbest Olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Erzurum'da belirlenen restoranımızda alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

3. GÜN: ( 30 Ocak 2022, Pazar ) Erzurum, Sarıkamış, Kars Şehir Turu, Kars Kalesi, Fehtiye Camii, 12 Havari Kilisesi, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Dadaşlar diyarı Erzurum gezimize başlıyoruz. Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Üç Kümbetler, gezilerini yapıyoruz. Daha sonra Tahan’da vereceğimiz alışveriş molasının ardından Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Öncelikle Allahuekber dağlarında donarak şehit olan Mehmetçiklerimizin anısına yapışan Sarıkamış şehitliğini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Sarıkamış ormanları içerisinde bulunan ve günümüze kadar özgün mimarisini koruyarak ulaşabilmiş tescilli taşınmazlardan birisi olan Katarina Köşkü nü görüyoruz. 

Sarıkamış’tan ayrılarak Kars'a doğru hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Kars merkezini keşfetmeye çıkıyoruz. Yürüyerek Kars Kalesi civarını geziyoruz. 12 yy’dan kalma bu güzel kale özellikle Osmanlılar döneminde ciddi yenileme geçirmiş olan bu yapıyı panoramik olarak görüyoruz. Kale ziyaretinin ardından 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Vali konağı, PTT binası, Ortodoks kilisesi (Merkez cami), Demir köprü, Kars müzesi ve Alexander nevski kilisesi (Fethiye Camii), Ebu-l Hasan Harakâni türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. 
Daha sonra Türkiye’ de en çok tabyanın olduğu 46 tabyaya sahip ve en önemlisi Ruslar’ ın bir gece baskınında 600 kişilik bir tabur askerin şehit edilmesi ve yakın çatışmalar nedeniyle duvarlarının kanla kaplanması üzerine ‘Kanlı Tabya’ adı verilmiş olan Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Kafkas Halk Dans Gösterisi programına katılabilirler.

Kahvaltı: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Belirlenen restoranımızda alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

4. GÜN: ( 31 Ocak 2022, Pazartesi ) Kars, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve Çıldır Gölü'ne varıyoruz. Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. (Gölün yeterli seviyede buz tutmadığı veya buzların erimesi durumunda atlı kızak yapılamayacaktır.) Göl etrafında yürüyüş ve serbest fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra ekstra olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Gölde ve restoran çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında Ani Harabeleri ‘ne gidiyoruz. Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yeri'ni ziyaret ediyoruz. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Yemekten sonra aşık atışması etkinliğimiz olacaktır.

Kahvaltı: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Belirlenen restoranımızda alıacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir

5. GÜN: ( 1 Şubat 2022, Salı ) Boğa tepe Köyü

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Boğa tepe Köyü’ ne hareket ediyoruz. Kars’ a yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan ve meşhur Kars gravyerinin üretildiği tek köy olan bu köyde Boğa tepe Peynir Müzesi ve Mandıra ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Buradan Kars’ a geri dönüyor ve Kars Havalimanı'na hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Anadolu jet Hava Yolları 15:00 seferi ile Ankara'ya uçuyoruz. Ankara'dan katılan misafirlerimiz ile ayrılıyoruz. Konya'ya gidecek misafirlerimizle Ankara Havalimanından Ankara Gar'ına geçiyoruz. 18:05 Seferi ile Ankara Konya Yüksek Hızlı Tren ile Konya'ya hareket ediyor ve Konya'ya varışımızla birlikte turumuzu sonlandırıyoruz.
Kahvaltı: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Belirlenen restoranımızda alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir.

BİZ SİZİ ARAYALIM
Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.
ONLINE REZERVASYON
Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.