Konya Çıkışlı
5 Gün / 4 Gece
10.07.2020 Saat 23:00 Konya Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak hareket

2'li Odada Kişi Başı: 1.400 TL

Doğu Karadeniz Turu / SAMSUN - ORDU - GİRESUN - TRABZON - RİZE - BORÇKA - KARAGÖL - AMASYA
GİDİŞ
10 Temmuz 2020
Konya - Samsun
DÖNÜŞ
15 Temmuz 2020
Amasya - Konya
BİZ SİZİ ARAYALIM
ONLINE REZERVASYON

ÖRNEK PROGRAM

HAREKET:10 TEMMUZ 2020 CUMA-    KONYA

Siz değerli misafirlerimizle Konya Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak saat 23.00’de Kırıkkale güzergâhını takip ederek Karadeniz’in başkenti Samsun’a  hareket ediyoruz.

1.GÜN:11 TEMMUZ 2020 CUMARTESİ-   BOZTEPE – ORDU – TRABZON

Sabah erken saatlerde yol güzergâhımızda kahvaltımızı aldıktan sonra İlk olarak Samsun Meydanında  bulunan Atatürk Heykelini görüyoruz. Heykelin ilginç hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra kısa bir yürüyüşle Bandırma Vapuruna (Maket) ulaşıyoruz. Ardından Samsun ilimizi panoramik gezdikten sonra  küçük liman kasabaları eşliğinde, Ünye, Fatsa üzerinden Ordu’ya varıyoruz. Burada teleferik ile yaklaşık 500 mt yükseklikteki Boztepe çıkıyor ve Ordu şehrini fotoğraflıyoruz. Gezimizin ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon’a varışımızla otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2.GÜN:12 TEMMUZ 2020 PAZAR-   TRABZON

 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Sümela’ya gidiyoruz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını tadilattan dolayı panoramik olarak görüyoruz. 1650 Mt yükseklikte Sümela Manastırını tadilatın bittiği taktirde ziyaret ediyoruz. Rehberimizin  anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. Sümela gezimizin ardından Trabzon’da İstanbul’daki Ayasofya’dan esinlenerek yapılmış 700 yıllık, ülkemizdeki en iyi korunmuş kiliselerden biri olan K. Ayasofya Müzesini (Cami)  ve Soğuksu tepesindeki  Atatürk köşkünü gezdikten sonra  Uzungöle hareket ediyoruz.  Yol güzergâhımızda bulunan Sürmene de bıçağın yapılışını dinledikten sonra bıçak alışverişimizin ardından Uzun Göl’e ulaşıyor etrafında kısa bir yürüyüş yaparak Otelimize yerleşiyoruz. Uzungöl’de serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

3. GÜN:13 TEMMUZ 2020 PAZARTESİ- TRABZON – RİZE AYDER YAYLASI

 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda olan Rize Bezi fabrika satış mağazasını geziyoruz. Çamlıhemşin’e  ulaşıyoruz Çat vadisi içerisinde yer alan ve bölgenin en eski ve en büyük kemerli taş köprüsü olan Çinçiva Köprüsünde mola veriyoruz. Fotoğraf ve köy kahvesindeki molamızın ardından artık dağları ve yaylaları tanıma vaktimiz geliyor. Kaçkar dağları Milli parkı sınırları içerisinde yer alan Zilkale İlk gezi noktamız oluyor. Zil kale ormanların içerisinde arkasına Kaçkar dağlarının görkemli manzarasını alan ve gören herkesi büyülü bir dünyanın içindeymiş gibi hissettiren oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Zil kale gezimizi tamamladıktan sonra 30 mt yükseklikten dökülen  Palovit  şelalesini görmeye gidiyoruz (ekstra). Kaçkarlarda eriyen kar sularının beslediği bu coşkun şelalenin ardından Aracımıza binerek Kaçkar dağlarının en güzel noktasından biri olan Ayder yaylasına ulaşıp keyifli bir yürüyüş yapıyoruz.  Ayder yaylasında değerlendirip  otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

4.GÜN: 14 TEMMUZ 2020 SALI-  AYDER-BORCKA KARAGÖL-GİRESUN

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Borçka’ya hareket ediyoruz. Burada minibüslerimize binerek Doğu Karadeniz’in en önemli ve özgünlüğünü korumuş yerlerinden biri olan Macahel’i (Camili Köy) görüyoruz. Ardından deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz. Göl’ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl’ün huzur veren doğa güzelliklerinin ardından tekrar Borçka ilçesine dönüyor ve

Giresun’a hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan İki Çay fabrikasına uğruyoruz. Çay fabrikasında; dalından koparılan çayın demliğe gelene kadar geçirdiği evreleri görüyoruz. Çay fabrikasında yapacağımız alışveriş sonrasında Giresun’da Kale’nin gezilmesinin ardından otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

5.GÜN:15 TEMMUZ 2020 ÇARŞAMBA- GİRESUN-SAMSUN– AMASYA – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Samsun güzergahını takip ederek Amasya’ya hareket ediyoruz. Elması ve Şehzadeleri ile ünlü olan Amasya gezimizde Şehzadeler Müzesi, Saat Kulesi, Su boyu evleri ve Ferhat ile Şirin efsanesine ait Su Kanallarını gördükten sonra Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde Konya'ya varıyoruz.

 

NOT: 

  • ÖDEME SIRASINA GÖRE KOLTUK NUMARASI VERİLECEKTİR
  • Tur programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde tur rehberi gerektiğinde değişiklik yapabilir.
  • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda sorumluluk yoktur.
  • Sümela Manastırı tadilatta olup o tarihlerdeki durumuna göre programa eklenip, çıkarılacaktır.

BİZ SİZİ ARAYALIM
Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.
ONLINE REZERVASYON
Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.