GRUP TALEBİNDE BULUN
GRUP TALEBİNDE BULUN
Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.
Konya Çıkışlı
3 Gün / 2 Gece
28.10.2021 Saat 22:30’da Anıt Devlet Tiyatrosu Önünden Hareket 

2'li Oda Tek Kişi: 1.100 TL

İstanbul Edirne
GİDİŞ
28 Ekim 2021
Konya - İstanbul
DÖNÜŞ
31 Ekim 2021
İstanbul - Konya
BİZ SİZİ ARAYALIM
ONLINE REZERVASYON

ÖRNEK PROGRAM

Siz saygıdeğer konuklarımızı 22:30’da Anıt Devlet Tiyatrosu Önünden alarak Konforlu Aracımızla İstanbul’a hareket ediyoruz.

1.Gün: Eyüp sultan, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Sultanahmet, Yerebatan Sarnıcı

Fatih’in İstanbul’u fethinden sonra ilk yaptırdığı yapı, Ebu Eyüp Ensari Hazretleri'nin türbesinin bulunduğu EYÜP SULTAN Cami’de Sabah namazını eda ettikten sonra kahvaltı alacağımız mekâna geçiyoruz ve kahvaltımızın ardından ihtişamıyla tüm dünyaya nam salan Osmanlı Devleti’nin en eski ve en büyük sarayı TOPKAPI SARAYI’NA geçiyoruz. Saraya adım atar atmaz kendinizi sürükleyici bir tarihi romanın içinde bulacaksınız. Rehberimiz eşliğinde sarayı bitirdikten sonra 1500 yıllık tarihi ile İstanbul’un en büyük camii Ayasofya’yı geziyoruz. Sonrasında, boğazdan bakıldığında İstanbul’u İstanbul yapan camii. Mimarisiyle mest olacağınız SULTAN AHMET CAMİİ. Çinileriyle yabancıları kendine hayran bıraktığı için batılılar Mavi Camii demiştir. Her adımımızda başka bir devre gittiğimiz İstanbul’da Roma Dönemi’nden kalma YEREBATAN SARNICI’NA geçiyoruz. Burası İstanbul’un en romantik ve gizemli yerlerinden birisi. Işıklandırma, fonda çalan müziği ve mimarisiyle bambaşka bir alemdeymiş gibi hissedeceksiniz. Bu büyüleyici günden sonra akşam Sabah saatlerinde İstanbul’a ulaşmamızla beraber İlk durağımız   EYÜP SULTAN olacaktır. yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün : Edirne İstanbul

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra turumuzun ikinci gününe başlıyoruz. Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış ve sahip olduğu mimari yapıtlarıyla bir müze şehir olan EDİRNE’ye ulaşıyoruz. Sırası ile 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan doğa ve tarih yoluyla bağlanan KARAAĞAÇ GEZİSİ, TARİHİ MERİÇ KÖPRÜSÜ, LOZAN ANITI, Tren istasyonu gezileri sonrasında kır kahvesinde mola veriyoruz. Buradaki molamızın ardından Saray içi gezisi, tarihi Kırkpınar yağlı güreş meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray köprüleri gezilerimizi yapıp Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum kasrı ve Hamamı Balkan Şehitliği’ni panoramik olarak görüyor Alınan öğle yemeği sonrasında 16.y.y.da su sesi,müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. BAYEZİD KÜLLİYESİ SAĞLIK MÜZESİ gezilerinin ardından, kapısıyla ünlü ÜÇ ŞEREFELİ CAMİİ, yazılarıyla ünlü ESKİ CAMİİ (Ulu camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği SELİMİYE CAMİİ ve ARASTA ÇARŞISI gezilerinden sonra İstanbul’a hareket ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3. Gün: Boğaz Turu, Fatih Camii, Yeni Camii, Eminönü, Mısır Çarşısı

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra turumuzun üçüncü gününe başlıyoruz. FATİH CAMİİ ve Türbesi İstanbul’un fethinde bulunduğunuzu hayal ettiniz mi? İşte bunun için rotamız PANORAMA-1453. Türkiye’nin ilk panoramik müzesi. Etkileyici atmosferiyle gök kubbeyi ilk kez bu kadar yakından hissedeceksiniz. Eminönü’ne geldiğimizde ise eski İstanbul önümüze seriliyor. Kıyıdaki tarihi kayıklar, fesiyle turşu suyu satıcıları sizi Osmanlı’ya geri götürecek. Avlusundaki güvercinlerle tanınan YENİ CAMİİ bu güzelliğin tam ortasına kurulmuş. Urdan sonra bindir çeşit baharat kokularıyla MISIR ÇARŞISI’NI dolaşıp, Sonrasında Şahane fotoğraflar çekip manzaraya doyacağımız BOĞAZ TURU başlıyor. İstanbullun kıyı semtlerini, binalarını, yalıları, çeşitli dizilerin çekildiği köşkleri görüyoruz. Yeni Camii, Süleymaniye Camii, Galata Kulesi, Çırağan Sarayı, Kız Kulesi, Dolmabahçe Sarayı bu güzel boğaz turumuz süresince gözlerimizi süsleyecek tarihi yapılardan sadece birkaçı. Sonrasında Konya ya hareket Konya ya varış turumuzun sonu. 

BİZ SİZİ ARAYALIM
Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.
ONLINE REZERVASYON
Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.