GRUP TALEBİNDE BULUN
GRUP TALEBİNDE BULUN
Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.
İstanbul Çıkışlı
3 Gece / 4 Gün

VİZESİZ
Bosna Hersek Turu

Saraybosna - Travnik - Mostar


Üç Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı: 625 EUR

İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı: 625 EUR

Tek Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı: 725 EUR

0 - 2 Yaş: 150 EUR

2 - 6 Yaş: 600 EUR

6 - 12 Yaş: 600 EUR

Bosna Hersek Turu
GİDİŞ
16 Kasım 2023
İstanbul
DÖNÜŞ
19 Kasım 2023
İstanbul
BİZ SİZİ ARAYALIM
ONLINE REZERVASYON

ÖRNEK TUR PROGRAMI

1.Gün

İstanbul-Saraybosna


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "Anadolujet veya Pegasus Hava Yolları" bankosunda buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip Saraybosna'ya uçuyoruz. Rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından Başçarşı'ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde savaş zamanı yapılan bombardımanın izleri bulunan binaları, Avrupa’nın ilk elektrik motorlu tramvay hattı olan ve Saraybosna’yı baştan başa dolaşan tramvay hattını, Tito dönemi Yugoslavya Halk Ordusu’na ait ancak günümüzde Saraybosna Üniversite'si kampüsü olarak kullanılan binaları, ABD’nin dünyanın en büyük ikinci büyükeçiliği binasını, Saraybosna şehir müzesini, Parlemento Binası'nı, Arap yatırımcılar tarafından yapılan ve bölgenin en büyük AVM sini görerek Başçarşı’ya varıyoruz. Başçarşı ve çevresinde yapacağımız şehir turumuzda Bosna Hersek’in ilk cumhurbaşkanı Aliya Izetbegoviç'in Kabri, Sebil, Bakırcılar Sokağı, Moriça Han ve içerisinde bulunan Genç Müslümanlar Teşkilatı Lokali "Mladi Muslimani", Kanuni Sultan Süleyman'ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey Camisi, Saat Kulesi, Kurşunlu Medresesi, Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı Latin (Hünkar) Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet adına yaptırılan Hünkar Camisi, Ortodoks Kilisesi, Alija Izetbegoviç Parkı ve parkta sürekli satranç oynayan Saraybosna’lı emekliler, Ferhadiye Camisi, Ferhadiye Caddesi (Saraybosna’nın İstiklal Caddesi), Sinagog, Katolik Kilisesi, Saraybosna gülleri (Savaş zamanı bir bomba ile birden fazla kişinin hayatını kaybettiği noktalar), fırın yeri katliamının yapıldığı nokta, sönmeyen ateş, Pazar yeri katliamı olarak anılan ve 68 kişinin hayatını kaybettiği Markale Semt Pazarı, Avusturya – Macaristan döneminde Hükümet Konağı (Belediye Binası) olarak yaptırılan ve savaş dönemi yakılarak bir çok el yazması eserin kül olmasına neden olan Vjecnica Kütüphanesi görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Avrupa'nın en müstesna çarşısı Başçarşı'da alacağımız akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.


2.Gün

Saraybosna-Konjic-Blagaj-Mostar-Saraybosna


Otelde alacağımız kahvaltının ardından Konjic şehrine hareket ediyoruz (50 km). Konjic Köprüsü ve Kırık Minareli Cami'yi gördükten sonra Poçitel Köyü'ne hareket ediyoruz (100 km). Tarihi Türk Köyü Poçitel gezisinin ardından Buna Nehri kaynağına kurulmuş olan Blagay Alperenler Tekkesi'ne hareket ediyoruz (24 km). Sarı Saltuk Tekkesi olarakta bilinen tekkeyi ziyaretimizin ardından Mostar'a doğru yola çıkıyoruz (12 km). Varışta yapacağımız şehir turumuzda Mostar Çarşısı, Tarihi Koski Mehmet Bey Camisi, Tarihi Mostar Köprüsü ve Tara Kulesi görülecek yerler arasındadır. Gezimizi müteakip Yablanitsa'da akşam yemeğinde meşhur kuzu çevirme ziyafeti sonrası Saraybosna'ya dönüşün ardından konaklama otelimizde.


3.Gün

Saraybosna-Travnik-Ahmiç-Saraybosna


Otelde alacağımız kahvaltının ardından vezirler şehri olarak anılan Travnik şehrine hareket ediyoruz (90km). Varışta yapacağımız şehir turumuzda Tarihi Osmanlı Kalesi ve kaleden şehir manzarası, 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi, Fatih Sultan Mehmet'in su içtiği Plava Voda (Göksu Nehri ve kaynağı), Alaca Camisi, Travnik Çarşısı ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Ahmiç Köyü'ne doğru yola çıkıyoruz (20 km). Savaş sırasında bir çok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyü'nü ziyaretin ardından Saraybosna'ya hareket ediyoruz (70 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.


4.Gün

Saraybosna-İstanbul


Otelde alacağımız kahvaltının ardından turumuza Saraybosna'nın su kaynağı Igman Dagı'nın eteklerindeki Vrelo Bosna'da gezinti ile başlıyoruz. Tarihi Rimski Köprüsü'nü gördükten sonra savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı şehre giriş çıkışların yapıldığı Tünel'i ve müzesini ziyaret ediyoruz. Saat 12:00'da dönüş için Saraybosna Havalimanı'na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Anadolujet veya Pegasus seferi ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuyoruz.


Önemli:

Turumuz Anadolujet veya Pegasus Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan başlayacak şekilde planlanmıştır. Ancak uçak müsaitliğine göre Türk Hava Yolları ile İstanbul Yeni Havalimanı'ndan da başlayabilir. Uçuş bilgileri ile ilgili tur öncesinde acentemiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Her ihtimalde de gezilecek yerler aynı kalacaktır.

BİZ SİZİ ARAYALIM
Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.
ONLINE REZERVASYON
Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.
*/?> */?> */?>
*/?>