GRUP TALEBİNDE BULUN
GRUP TALEBİNDE BULUN
Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.
İstanbul Çıkışlı
4 Gece / 5 Gün

Vizesiz 4 Gece 5 Gün Gizemli Fas Turuna Çıkıyoruz.


Fas Kraliyet Şehirleri Turu
GİDİŞ
25 Ekim 2023
İstanbul
DÖNÜŞ
29 Ekim 2023
İstanbul
BİZ SİZİ ARAYALIM
ONLINE REZERVASYON

ÖRNEK TUR PROGRAMI1.Gün

İstanbul – Kazablanka – Rabat – Fez – Meknes

 

Fas Krallığına yapacağımız gezimiz Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde başlıyor. Saat 21. 00‘de tur görevlisi ile buluşma ve sonrasında bagaj ve check-in işlemlerini gerçekleştireceğiz.  Air Arabia Havayolları'na ait uçak ile saat 00.20 da Kazablanka'ya uçuş. Yaklaşık 5 saatlik uçuş neticesi yerel saat ile 03.05'de varış. Pasaport ve bagaj işlemlerimizi takiben Fas’ın kültür ve tarih zengini başkenti Rabat şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben turumuzda görülecek yerler arasında: Yaqub al Mansur’un ölümü ile yarım kalmış olan Hasan Kulesi, Fas’a bağımsızlığını kazandıran ve 1957’den öldüğü yıla kadar ülkeyi yöneten Kral V. Muhammed’in ebedi istirahatgâhı Muhammed 5 Mozelesi, Dar al-Makhzen adıyla anılan Kraliyet Sarayı Bahçesi (Fas Kralı Sarayda iken ziyaretler yapılamamaktadır) , mavi-beyaz badanalı evleri, tarihi sokakları ve Platform de Serraphore’den izleyebileceğiniz eşsiz manzarası ile Udaya Kalesi bulunmaktadır. Ardından Şehir turumuzda görülecek yerler arasında: 14.Yüzyılda yapılan Al Attarine Medresesi, 9.Yüzyılda kurulmuş Karaounie üniversitesi, Mimari açıdan farklı yapısı ile dikkat çeken Yahudi Mahallesi, Nejarine Meydanı ve Çeşmesi bulunmakta. Ardından Fez’in otantik çarşılarında kendinizi Orta Çağ kentinde gibi hissedeceksiniz. Serbest zaman sonrası Meknes’de konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

2.Gün

Meknes – Kazablanka

 

Otelde alınan kahvaltı sonrası Meknes turumuzda: Şehri çevreleyen 40 km lik surların içerisinde bulunan; 17.yy sulama havuzu Agdal, Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour, Molla İsmail Türbesi ziyareti ve El Hedim meydanı bulunmakta. Tur sonrası Meknes çarşılarında serbest zamanımız olacak…Ardından Kazablanka şehrine hareket ediyoruz. Beyaz şehir olarak bilinen Kazablanka panoramik şehir gezimizde Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı, tarihi Habus Meydanı, Corniche Bölgesi ve ülkenin simgelerinden biri olan Hassan II Camii kompleksini ziyaret edeceğiz. Vereceğimiz serbest zamanda meşhur Hollywood filmi Casablanca ‘nın çekildiği bölgede filmin birçok sahnesinin çekildiği Ricks kafezi ziyaret edebilir ; Okyanus kıyısında bulunan kafelerde Fas’ın meşhur Nane Çayını deneyebilirsiniz. Günün sonunda konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

3.Gün

Kazablanka – Marakeş

 

Otelde alınan kahvaltı sonrası Marakeş şehrine hareket ve varışımız ile beraber Marakeş şehir turumuza başlıyoruz. Koutoubia Camii ilk göreceğimiz eser olacak. Yöresel el sanatlarının tüm örneklerini bulabileceğimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarında, renkli görüntülere tanık olacağız. Gezimiz UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da bitecek. Daha sonra Marakeş çarşısında geleneksel aktarlardan birinde yöreye özgü bitkilerden yapılan binbir çeşit esans ve çaylar hakkında bilgi alıyoruz. Günün sonunda Marakeşteki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

 

4.Gün

Marakeş – Essaouria – Marakeş

 

Otelde alınan kahvaltı sonrası Essaouira şehrine hareket edeceğiz. Yol üzerinde Argan ağaçları üzerinde yer alan keçileri fotoğraflamak ve sadece bu bölgede üretilen Argan yağı ve ürünleri satın almak için iki mola vereceğiz. Essaouira Atlas Okyanusu kıyısında yer alan dünyaca meşhur eski bir Portekiz şehridir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilmiş ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken şehirlerinden biridir. Sanat ve kültür burada iç içe geçmiştir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medina’da ki daracık labirentimsi sokaklar, bembeyaz evler, maviye boyanmış kapı ve pencereler birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Tarihi surlardan Atlas Okyanusu'nun köpüklü dalgalarını seyretmeye doyamayacaksınız. Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar, tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyifli olacaktır. Tur sonrası Marakeş’te ki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

 

 

5.Gün

Marakeş – Kazablanka – İstanbul

 

Otelde alınan kahvaltı sonrası Kazablanka şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Corniş bölgesinde serbest zamanımız olacak. Ardından havalimanına transfer ve Air Arabia Hava Yolları tarifeli seferi ile 16.50’de İstanbul’a uçuş ve 23.30’da varış ile turumuz sona eriyor.

 

BİZ SİZİ ARAYALIM
Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.
ONLINE REZERVASYON
Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.
*/?> */?> */?>
*/?>